Konuşan cam

Reklam dünyasının giderek önem kazanması ve reklamların giderek sosyal medya kanallarına yöneltilmesi, reklamcıları klasik denilebilecek yöntemlerden ve ürünlerden uzaklaştırarak, yeni reklam yöntemleri bulmaya itti.
 
Ürün veya hizmet satmaya çalışırken reklamın önemi ve gücü yadsınamazken Almanya’dan gelen bir haber tüm dünyanın reklama bakış açısını değiştirdi. En önemli ve en sık kullanılan ulaşım araçları arasında ilk sıralarda yer alan trenler bundan böyle en önemli reklam araçlarına dönüşüyor.

Birçok kişinin seyahat sırasında hiçbir şey yapmadığını ve başını tren’in camına yaslayarak uyuduğunu fark eden Almanlar, yolculuk esnasında başınızı cama yasladığınızda aktif olan ve o sesi sizden başka birinin duymasının imkansız olduğu yeni bir teknoloji üretti.

Geliştirilen bu teknoloji sayesinde başınızı cama yasladığınızda sadece sizin kafanızın içinde duyabileceğiniz titreşimler sayesinde sanki yanınızda biri konuşuyormuşcasına net bir şekilde sizlere reklam dinletebiliyorlar. Henüz deneme aşamasında olan bu proje, bir kesim tarafından oldukça heyecanla karşılanırken bir kesim tarafından ise kişilerin dinlenme hakkına saldırı olarak nitelendiriyor.

Şimdide sizi konuşan  camla  ilgili video ile baş bşa bırakıyoruz.

Peki siz bu teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz?