Bağımlı Olduğumuz ve 
Vazgeçemediğimiz 5 Web Site
Yokluğuna tahammül edemeyeceğimiz, yabancı kaynaklı olmasına rağmen bizlere Türkçe olarak sunulan 5 web sitesi:
Google, sürekli geliştirdiği isabetli arama işlevi, temiz ve basit arayüzü, değişen Doodle’ları ile vazgeçemediğimiz bir hizmet. Google ana sayfası, şirketin haber, Google Play mobil uygulama mağazası, Gmail gibi uygulamalarına da kısayollar sunuyor.

Web’in en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube, her gün yüklenen sayısız videoyla güncel kalmaya devam ediyor. Müzik kliplerinden komik şeyler yapan hayvanlara, konserlerden çeşitli spor etkinliklerine her şeyi YouTube’da bulmanız mümkün.  
  
Facebook’un 1 milyarın üzerindeki kullanıcı kitlesinin önemli bir kısmı ondan şikayet ediyor olsa da, site dünyanın en büyük sosyal ağı olmayı sürdürüyor. Ailemiz ve arkadaşlarımızla iletişime geçmenin en iyi yollarından birini sunan Facebook, aynı zamanda çok iyi bir fotoğraf paylaşma hizmeti. Bugün birçok web sitesi, onlara kaydolmadan Facebook bilgileriniz ile oturum açmanıza izin veriyor ve bu, sitenin gücünün önemli bir işareti. Son olarak Facebook, bizlere cep telefonudan ücretsiz sesli arama işlevini de sunmaya başlamıştı.
Sadece 140 karakterlik paylaşımlar yapabildiğiniz Twitter, Facebook’tan oldukça farklı bir sosyal ağ. Karşılıksız takip sistemiyle çalışan Twitter’da takip ettiğiniz kişileri gerçek hayatta tanımak zorunda değilsiniz. İster hayran olduğunuz şarkıcıyı, ister ilgili olduğunuz bir konuyu takip edin, veya isterseniz bizzat tartışmalara katılın. Twitter’ın listemize girmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de son haberler için inanılmaz bir kaynak haline gelimiş olması. Bu konudaki tek sorun ise zaman zaman sahte haberlerle karşılaşmanız. 
Son zamanlarda ilgi odağı olan Ask.fm, istediğiniz  kişiye anonim olarak soru sorabildiğimiz bir sosyal  profil. Anonim olarak yani kim olduğunu belli etmeden soru sorduğunuz için soru sorduğunuz kişi sizin kim olduğunuzu bilmiyor. Kullanmanızı tavsiye etmediğimiz bir sosyal  profil.