Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri bir fotoğraf çekme merakı aldı başını gidiyor. Artık akıllı telefonu olan herkes birer fotoğrafçı haline dönüştü ancak bu durumu engelleyen tek bir şey var o da akıllı telefonların megapikselleri.

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğunun yeni modele geçiş sebebi olarak bile gösterdiği megapiksel, son dönemde çıkan 41 MP’lik Nokia ve Samsung Galaxy Zoom ile bir kez daha vurgulanmış oldu.

Profesyonel makinelere taş çıkarırcasına kaliteli fotoğraflar çekebilen bu akıllı telefonların yanında düşük megapiksele sahip telefonları olan kişilerin bu durum kimi zaman canını sıkıyor. Pardon sıkıyordu!
Sony, bu durumu fark edip atağa geçen ilk firma olarak ürettiği harici kameralar ile akıllı telefonunuzun megapikseli kaç olursa olsun telefonunuzu 20 megapiksele sahip bir akıllı telefona dönüştürebiliyor.

İlk bakışta sürekli takip çıkarmanın zor gelebileceği sony’nin harici kamerası özel bir anda yakalayacağınız kaliteli bir fotoğraftan sonra tüm fikrinizi ve ön yargınızı değiştirebilir.

Şimdilik sadece Android altyapısına sahip telefon ve tabletlerde kullanılabilen ancak çok yakında ios kullanıcılarını da sevindirecek harici kamera, yukarıda bahsettiğim gibi size 20 megapiksele kadar çekim imkanı sunarken, çektiğiniz fotoğrafları kablosuz aktarma şansı sunuyor. Tüm bunların yanında ihtiyaç duyan kişiler için harici hafızaya da sahip.

Sony’nin önümüzdeki Eylül ayında düzenlemesi beklenen IFA etkinliğinde resmi tanıtımını gerçekleştirmesi beklenen harici kamera, şimdiden teknoloji severler de heyecan yaratırken, bakalım sony’nin karşısına bu alanda hangi rakipler çıkacak. Bekleyip göreceğiz.

Peki siz, telefonunuzu bir anda 20 megapiksel fotoğraflar çekebilen bir telefona dönüştüren bu harici kamera hakkında ne düşünüyorsunuz?