Akıllı telefon dünyasında, ileri teknolojiyi tasarımla buluşturan Sony, Xperia ailesine yeni bir birey daha kattı! Piyasada şimdilik mini furyasına karşı Sony medium modeli Xperia M ile karşımıza çıktı!

Akıllı telefon piyasasını tanıdığını öne sürmesinin ardından çeşitli ve iddialı telefonlarını akıllı modellere terfi ettirdi. Tasarım konusunda tercih edilebilirlik listesinin ilk sıralarında yer alan Xperia akıllı telefon ailesine bir fert daha eklendi.

Duyurusu geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Xperia M, Sony’nin orta seviye modellerinden biri olacak. 2013 yılının sonbahar aylarında görücüye çıkması beklenen Xperia M, farklı renk seçenekleriyle giyim kombinasyonunu tamamlamayı planlıyor.

Xperia M Neler Sunuyor?
Android 4.1 mobil işletim sistemini kullanan ailenin yeni akıllısı, 4 inç büyüklüğünde ve 480 x 854 piksellik farklı TFT ekran çözünürlüğüyle kullanıcıları şaşırtıyor. Çift çekirdeğin yeterli görüldüğü Xperia M, 1 GHz’lik Snapdragon işlemci performansı sunuyor.

Exmor RS sensöre ve 720p çekim yapabilen 5 MP kameraya sahip Sony’nin yeni modeli, 9.3 mm kalınlığı ve 124 gram ağırlığıyla dikkat çekiyor. 1 GB Ram ve 4 GB dahili telefon hafızasını kullanıcılarına sunan Sony, MicroSD desteğini 10 saatlik konuşma süresiyle tamamlamış.