Bu yazımda size bir huawei kullanıcısı olarak neden huawei telefonları seçmeniz gerektiğini kendi değerlendirmelerim ile anlatacağım.
İlk olarak ben Mate10 Pro kullanıcısıyım ama diğer modelleri arkadaşlarımdan ve mağzalarda bir çok kez incelledim ve tabi ki de Pro cihazlar daha iyi olsada diğer sekmentteki düşük özellikli telefonlarıda gerçekten diğer üreticilere göre daha üstün.

1-Performans Canavarı
Depolamanızın aldığı kadar(16/32/64/128) uygulama yüklerseniz yükleyin en ufak bir kasma görmedim çok nadir olsada gecikmeler yaşanabiliyor ama genelde uygulamalardan kaynaklı oluyur.
Uygulamalar içerisinde tepkimeler çok hızlı örneğin çok yüklü bir dwg proje görüntüleme uygulamasında 1024 yataklı bir hastanenin projesini açtığımda gayet akıcı bir şekilde kullanabiliyorum.

2-Kamera
Arka kamerası her telefonunda muazzam ve diğer telefonlar muadil modellerle karşılaştırıldığında daha iyi sonuçlar verdiğinden hiç şüpheniz olmasın
Ön kamerası yeterli durumda ama bence çok fazla önem göstestermediklerini görüyorum çünkü muadili telefonlara göre biraz düşük kalıyor.

Kocaeli - Maden Deresi

3-Şarjı Bitmeyen Telefonlar
Batarya konusunda gerçekten rakipsiz. Mate10 Pronun 4000ma bataryası var ve full 4.5G’de internet açık arada Pubg oynadığım halde 1.5-2 gün çok rahat götürüyor.
Şarj etme konusunda da çığır açmışlar normal şarj olurken 1 saat 25dk da %100 şarj oluyor. Eğer uçuş modunda sarj ederseniz 45dk gibi muazzam bir sürede sarj oluyor. Tabiki Süpercharge bir adaptörle.
Pro modellerde olduğu gibi diğer modellerde de gerçekten güzel kullanım süresi sağlıyor.-

4-Ekran
Pro modellerde 2 farklı mod kullanbiliyorsunuz. FHD ve HD seçeneği bulunuyor. FHD seçebeğinde muazzam bir görüntü kalitesi sunuyor ve renkler gayet gerçekçi. HD seçeneği görüntü kalitesi düşük fakat sarj kullanımı konusunda size %25 civarlarında tasarruf sağlıyor.

5-Arayüz
Huawei tüm cihazlarında kendine ait EMUİ arayüzünü kullanıyor ve gayet sade ve kullanışlı aradığınız her şeye kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz gayette şık bir arayüz.

6-Oyun Performansı
Ülkenin oynamayı bırakmadığı oyun olan Pubg Mobili tabiki bende oynuyorum ve 42ms gibi pinglerde gerçekten çok akıcı ve en iyi grafiklerde oynayabiliyorum. Süper ötesi performans sağlamasına rağmen minimum güç tüketimiyle gerçekten sarj sorunu yaratmıyor.