Akıllı telefon dünyasında son birkaç aydır gündemi en çok meşgul eden konulardan biri de akıllı telefonların pil ömrü. Bu durumu fark edip fırsata dönüştürmek isteyen Motorola ise piyasaya sunduğu 3 yeni akıllı telefon ile bu sorun konusunda oldukça iddialı!

Droid adı verilen Motorola’nın yeni akıllı telefonları, Droid Ultra, Droid Maxx ve Droid Mini olmak üzere üçe ayrılıyor. Samsung s4 ve HTC’nin mini modellerine alternatif olarak üretilen Droid Mini’nin yanında seride pil gücü ile dikkatleri üzerine çeken Droid Maxx oldu.

8 çekirdekli çipi ve X8 işlemcisi ile dikkatleri üzerine çeken Droid Maxx, kullanıcılarına sunduğu 48 saatlik pil ömrü ile çabuk biten bataryalardan veryansın eden akıllı telefon kullanıcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Motorola’nın bir diğer stratejisi de Droid Maxx ile gönderilecek olan oyunlar. Popüler oyunların hemen hemen hepsini bünyesinde barındıracağı söylenen Droid Maxx modeli oyun severleri sevindirmekle birlikte uzun pil ömrünün olması da oyun keyfini uzatacak gibi görünüyor.

20 Ağustos’ta vitrinlerde yerini alacağı duyurulan Motorola’nın 3 akıllı modelinin fiyatları ise söyle:

  • Droid Ultra:199 Dolar
  • Droid Maxx: 299 Dolar
  • Droid Mini:99 Dolar

Peki sizler Motorola’nın bu yepyeni 3 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.