Teknoloji severlerin merakla beklediği iPhone 5C’nin tüm resmi özellikleri açıklandı! Canlı renk seçenekleriyle gelmesi beklenen yeni amiral gemisi, tüm detaylarıyla haberimizde!

Apple’ın son zamanlarda yaşadığı inişli-çıkışlı günler sona ererken yeni amiral gemilerine ait özellikler, tanıtıma 2 hafta kala şekillenmeye başladı. Apple kullanıcıları kadar teknoloji severlerin de merakla beklediği iPhone 5C, geçirdiği dayanıklılık testinin ardından kullanıcılarına sunulmaya hazır görünüyor.

Teknoloji devi tarafından gösterilen 10 Eylül’de gerçekleştirilecek olan tanıtım etkinliğine ait tarihe 12 gün kala, tüm teknik detaylar bir araya getirildi. Sızıntı birçok haberlerde yer alan bilgilerin hemen hemen hepsi gerçeklikle buluşurken sır gibi saklanan birkaç özellik ise kullanıcılara sürpriz olacak gibi görünüyor.

4 inç boyutuyla ve 1135 x 640 çözünürlüğüyle geleceği bilinen iPhone 5C, işlemci olarak kullanılan Retina ekran oldukça yeterli görünüyor. Çift çekirdekli işlemciden güç alan akıllı model, 1 GB Ram ve 16/32/64 GB depolama alanı seçenekleri ile sunacak.

8 Megapiksel arka kameranın yer aldığı modelde ön tarafta ise iPhone 5’te de rastladığımız 1.2 MP çözünürlüklü kamera yer alıyor. 124.2 mm x 58.4 mm x 7.6 mm boyutundaki renkli kasası yalnızca 106 gram ağırlığında. iOS 7 işletim sistemini kullanacağı bilinen akıllı model, aynı zamanda Siriyi de beraberinde getiriyor.

Peki siz iPhone 5C’nin teknik özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu kadar konuşulduğuna ve beklenildiğine değecek bir model mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan ” Whatsapp Messenger ” yazımızı okudunuzmu?