Facebook Poke 
Çok kısa sürede en çok indirilenler arasına giren Facebook Poke uygulamasını merak ediyorsanız yazımıza mutlaka bakmalısınız.

Facebook yepyeni bir uygulama ile karşınızda! Çok kısa sürede en çok indirilenler arasına giren Facebook Poke uygulamasını merak ediyorsanız yazımıza mutlaka bakmalısınız.

Facebook kullanıcıları Poke kelimesini duyunca ilk olarak dürme özelliğini düşüneceklerdir fakat Facebook Poke olarak adlandırılan bu adlı uygulama web sitesinindeki poke’tan yani “dürtme”den biraz daha farklı. Facebook Poke kendi kendine silinen mesajları temsil ediyor. Örneğin, arkadaşınıza bir mesaj yazdınız ve bu mesaj 2 saat içinde silinsin diyebiliyorsunuz. Tabii bu sadece mesaj ile sınırlı değil isterseniz paylaştığınız video ya da fotoğraflar içinde aynı işlemi yapabilirsiniz.

Facebook yeni uygulamasını şu şekilde anlatıyor:  “Poke uygulamasıyla Facebook arkadaşlarınızı dürtebilir, onlara mesaj, fotoğraf veya video gönderebilir, istediğiniz şeyi çok kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Sadece bir arkadaşınızı dürtebilir veya birden çok arkadaşınızı aynı anda dürtebilirsiniz. Gönderdiğiniz her mesaj, belirlediğiniz süreden sonra otomatik olarak silinir; 1, 3, 5 veya 10 saniye sonra. Süre bittiğinde mesaj, uygulamadan yok olur.”

Facebook Poke iPhone ve iPad kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Android kullanıcıları için yeni bir sürüm çıkarıp çıkarılmayacağı hakkında kesin bir bilgi yok