RIM’in yeni cebi “BlackBerry Z10” olabilir!
2013’ün belki de en çok merak edilen ceplerinden biri daha, pek çok detayıyla internete sızdı!

RIM’in muhteşem bir geri dönüş için hazırladığı BlackBerry‘sinden birkaç detay sızdı. İlk bilgiye göre telefonun adı “BlackBerry Z10” olacak.

Unwired View’un adını açıklamadığı kaynaklara göre daha önce “L-series” adıyla bilinen RIM’in bir sonraki cebinin adı, BlackBerry Z10 olacak. Sızan veriler arasında sağda gördüğünüz reklam görseli de bulunuyor. Söylentiler, RIM’in QWERTY klavyeli ikinci bir telefon daha tanıtacağı yönünde. Şirketin fiziksel klavyeli bir ceple zirvede olduğu günlere göndermede bulunacağı düşünülüyor.

Z10 adının önceki BlackBerry modellerine kıyasla daha hatırda kalıcı olduğunu düşünüyoruz. RIM yeni cebini 30 Ocak‘ta New York ve Toronto’da (ve dünya üzerinde birkaç yerde daha) yeni işletim sistemi BlackBerry 10 ile beraber tanıtıacak.

Alüminyum dış kasa, microHDMI, microHDMI gibi giriş çıkış portları ve yüksek pil gücü ile BlackBerry Z10, 2013′ün akıllı telefonu olabilir. Önümüzdeki ay dağıtımları yapılacak ve Şubat 2013′de raflarda kendine yer bulacak olan BlackBerry Z10, RIM’ın son umudu denilebilir. Diğer bir yandan piyasada yüzlerce akıllı cihaz bulunurken BlackBerry’nin çıkış yapması tek bir şekilde olabilir. O da tabii ki düşük güç tüketimi. Daha önce piyasaya çıkarılan tüm BackBerry cihazlar uzun süreli kullanımları ile dikkat çekiyordu. Eğer RIM dersini iyi çalıştıysa uzun pil ömrü sayesinde dolaylı olarak iş dünyasının yeni akıllısı BlackBerry Z10 olacaktır.