Dünya sosyal medyasındaki başarı ve popülerliğiyle listenin üst sıralarında yer alan Twitter, 2 aşamalı güvenliğiyle Hacker’lara meydan okuyor!

Halk diliyle Hacker’lar tarafından sürekli saldırıya uğrayan sosyal medya platformlarının son kurbanı da Twitter oldu. Geçtiğimiz haftalarda büyük bir saldırıdan az zararla kurtulmayı başaran Twitter, bu saldırıyı fırsat bilip sistemlerindeki açıkları ve muhtemel saldırılar konusunda yeni çalışmalar başladı.

Twitter yetkilileri geçtiğimiz günlerde güvenlik sistemlerini 2 aşamalı güvenlik duvarına çıkaracaklarını açıklarken, dünyada ilk 2 güvenlik aşamalı sosyal ağ platformu olarak da tarihe geçecekler. Dün itibariyle yapılan resmi açıklamada çalışmaların tamamlandığı, bulundukları an itibariyle sistemin aktif olarak çalıştığı duyuruldu.

Şifreleri çalabilirler ama telefonları asla..!
Şifre koruma sisteminin üstüne yeni güvenlik geçişleri geliştirerek 2 aşamaya çıkaran sosyal ağ, casuslukları ve şifre çalınmasını engelleyecek. Başka bir kişinin şifresini ele geçirseniz bile, aynı bilgisayarda belirli bir süre içinde açmaya çalışırsanız, cep telefonuna onay mesajı gidecek. Yani bir bakıma bankaları andıran sistem Twitter’a geldi.

Kırılan veya ele geçirilen şifrelerin genellikle aynı bilgisayarda açılıyor olması, Twitter geliştiricilerine yol gösterdi. Telefon yoksa hesap da yok! Şu an hayata geçirilen yeni güvenlik özelliğini Ayarlar menüsünden aktif hale getirebiliyorsunuz.