Facebook’ta Mesajlaşmalara Beğen Butonu

Sosyal medya lideri Facebook, duyuruya ve güncellemeye gerek duymadan yeni bir özelliği kullanıcılarına sundu! Facebook Messenger kullananlar, hazır olun!

Son günlerde hatta aylarda güncelleme, iyileştirme, özellik gibi cümleler duyunca akla ilk gelen isim Facebook oluyor. Hemen hemen her gün yeni bir özellikle karşımıza çıkan sosyal ağ lideri, bu kez projesini sessizce hayata geçirdi.

iOS ve Android mobil işletim sistemlerinde rastlanılan değişiklik, mesajlaşmalar anında sağ yanda beliren “Beğen” butonu. Konuşmalarınıza devam ederken, yazacak bir şey bulamadınız, o an müsait değilsiniz veya gerçekten de karşıdaki kişinin söylediği hoşunuza gitti; artık ne yazsam diye düşünmenize gerek yok! metin yazmadan sağdaki parmaklı ele tıklamanız yeterli.

Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bu sürpriz, artık partnerleri tarafından kısaltmalara maruz kalmayacaklarına işaret. Kısa bir süre önce Twitter’da olduğu gibi Facebook’un da kapısını çalan Hashtag özelliği, okuyucu ve hemen ardından, yorum yerine fotoğraflı cevap gibi yenilikler, gün geçtikçe daha çok popülerleşiyor.

Sessiz sedasız yeni özelliğini bizlere sunan Facebook, geçtiğimiz günlerde de “Path” uygulamasında görülen özellik ile sadık kullanıcılarının sayısını günden güne arttırmayı başarıyor.