İE 11’i Sizin İçin Denedik İşte Gözlemlerimiz;

İnternet Explorer çok yavaş bir taracıyı olarak bilinir ve öylede, hatta İnternet Explorerin yavaşlılıgıyla ilgili bir çok caps vb. şeyler görmüşsünüzdür 🙂  Bir sonraki sürümünde hızlanıcak diye beklerken, aynı yavaşlılıkla karşımıza geliyor. İnternet Explorer zaten yavaş bir tarayıcı birde bilgisayarınızın özellikleri biraz düşük ise hiç çekilmez hale geliyor. Yinede az bir hızlanma söz konusu ama böyle devam ederse bi 10 sene sonra Firefox veya Chromenin şu anki hızına yetişir sanırım 🙂
İnternet Explorer özel birkaç sitede İnternet Explorer 11 ile geldi, o sitelerden  biri Glacerwork adlı site Everest Dağının da içinde bulundu bir kaç yerin tanıtımını yapıyor ve bu yerlere 3D panaromik olarak bakabiliyorsunuz.
İnternet Explorerin bir önemli özelliğide 1 sekmenin 100 sekmeden farkı olmadığıymış. Yani 100 sekme dahi açsanız 1 sekmenin harcadığı işlem kadar harcıyormuş  buda ne kadar doğru bilmiyorum ama bir videoda 100 sekme ile kasmayan bir bilgisayar vardı.
Birde gizli bir özelliği varmış bunuda bir forum sitesinde okumuştum belki işinize yarar;
Yeni nesil bilgisayarların fareden ziyade dokunmatik ekranlar yoluyla kontrol edileceği savıyla hareket eden Microsoft, işletim sistemini olduğu gibi internet tarayıcısını da parmakla kullanım için optimize ediyor. Bu anlamda IE 11’de yer alan yenilikler arasında hover menülerle (fare imleci üzerine götürüldüğünde açılan menüler) etkileşimin geliştirilmesi, swipe (sürükleme) yoluyla sayfalarda ileri-geri gitme ve HTML 5 standartına ait sürükle-bırak spesifikasyonuna tam destek yer alıyor.

Neyse baya bi uzattım zaten iyice uzatmadan indirme linkini veriyim 🙂 Aşağıdaki indir butonundan İE 11’i indire bilirsiniz. Benim verdiğim link sadece 32 bit isterseniz eğer Microsoft’un sitesinden 64 bitlik sürümü de indire bilirsiniz. Birde siz deneyin, denedikten sonra yorumlarınızı bekliyorum.. 🙂