InstantPhotoColor

Hiç şüphe yok ki aile kavramı özellikle bizim ülkemizde oldukça sıkı bağlarla kurulur. Örneğin hiç görmediğiniz dedenizi bile gerektiğinde savunmaya geçer ya da bir durum olduğunda öncelikle aileniz aklınıza gelir. Tüm bunların yanında birde evinizde ailenizin geçmişine ait siyah beyaz fotoğraflar bulunur. Bu fotoğraflar genellikle bir kutuda ya da çerçevede saklanırken kimisi de ailesine ait geçmişi renklendirmek adına tüm siyah beyaz fotoğrafları renkli fotoğrafa dönüştürmek ister.

Uzun bir süre insanlardan bu ve benzeri taleplerin gelmesi ile birçok fotoğrafçı artık bunu bir iş koluna getirerek tabelalarına bile eklemiş durumdayken eğer sizlerde benim gibi bunu kendinizin yapıp yapamayacağını merak ettiyseniz sizlere güzel bir haberim var bunu evinizde de halledebilirsiniz.

Zaten eğer fotoğraf üzerine üretilmiş yazılımları kullanıyorsanız fotoğraflarınızı istediğiniz şekle sunmak mümkün. Ancak bu programları yeterli seviyede kullanmayı bilmeyenler için bugün sizlere InstantPhotoColor adında bir uygulamadan bahsedeceğim.

Bu uygulama oldukça basit bir kullanıma sahip olmakla birlikte dikkat etmeniz gereken tek bir şey var, o da renk konusunda abartıya kaçmamak. Yani mümkün olduğunca gerçeğe ve fotoğrafa uygun renkler seçmeniz üzerinde çalıştığınız fotoğrafları çok daha gerçekçi kılacaktır. İlk bakışta Paint’i andıran bir kullanıma sahip bu program her yaştan ve her bilgisayar bilgisine sahip kullanıcılar için birebir.

Silikon Vadisi