Uzun zamandır Valve nin gözde oyunlarından olan ve yıllardır oynanan counter strike oyunu için , valve kolları sıvamış gibi gözüküyor.Yeni steam motoru ile geliştirilen oyun hakkında fazla bilgi bulunmuyor.

Şimdilerde gerçekleşen gamescon oyun fuarıyla oyun hakkında birkaç ufak detay vererek oyuncuları heyecanlandırdı.Counter Strike Global Offensive oyunu diğer Counter Strike serilerine nazaran bizleri biraz farklı oynanış ve
daha farklı oyuncu etkileşimleri ile karşılayacak gibi gözüküyor.Fuarda verilen bilgilere göre Counter Strike Global Offensive oyunu için gelen yenilikler aşağıdaki gibi.

♦Matchmaking sistemi olacak
♦5v5 rekabetçi oyuna odaklı
♦E-Sports odaklı olacak
♦Casual oyuncular için modlar ve rekabetçi oyun modları
♦Dedicated Server özelliği
♦Rütbe sistemi
♦CS:S ve CS 1.6′daki bazı oynanış elementleri bu yeni oyunda da olacak
♦Bazı klasik Counter haritaları yeniden düzenlenerek eklenecek: Dust2, Dust, Aztec,
♦Inferno, Nuke, Train
♦Molotov kokteyli ve başka bombalar
♦Silahlarda bazı geliştirmeler ve yepyeni silahlar

Doğrulanmadı, ama eylül veya ekim ayında betasının yapılması planlanıyor. Eğer serverlarda sınırlama olmaz ise 5 + 5 lik bir oyuncu ile oynanacağını görüyoruz, şu an oynanan cs:source serverlarında max 40 ve 60 kişilik serverlar mevcut.Matchmaking sistemi hızlı oyun bulma konusunda çok iyi bir sistem bu sistem ile Counter Strike Global Offensive oyunu içerisinde beklemeden oyun bulma ve online olma özelliklerini kullanabiliriz.Rütbe sistemi cs:source oyununa daha sonradan eklenti olarak dahil edilmişti, Global Offensive ile bu sisteme devam edilecek gibi gözüküyor.

Görünüşe göre Counter-Strike: Global Offensive’in çıkış tarihi 21 Ağustos 2012 olarak belirlenmiş. Oyunseverler bu tarihten itibaren Steam üzerinden PC ve Mac için, PSN ve XBLA üzerinden ise PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için oyuna sahip olabilecekler.

>>İNDİR<<

Not : Oyun Betadır
http://turbobit.net/a5um4nxgnora/Counter-Strike.Global.Offensive.rar.html

Not : Oyun Betadır
http://letitbit.net/download/Counter-Strike.Global.Offensive.rar.html