Call of Duty’nin yeni oyunu Pubg Mobile yapımcısı Tencent Games tarafından geliştirilerek mobil platformda Activision tarafından bu gün itibari ile yayınlandı. 1 Ekim İtibariyle PlayStore ve AppStore’dan indirebilirsiniz. Ön Kayıt yaptıranlara bildirim olarak indirme sayfası iletildi. Oyun neredeye tam anlamıyla Pubg Mobile’nin COD temasıyla olan bir yaması gibi.

Oyun, Modern Warfare ve Black Ops gibi diğer COD oyunlarının haritalarını, silahlarını ve karakterlerini birleştiriyor. Oyuncular, Nuketown ve Hijacked gibi tanıdık hayranların favori haritalarına katılırken konsola benzer bir deneyim kazanacaklar. John Price, David Mason, Simon “Hayalet” Riley, Thomas Merrick ve Alex Mason gibi karakterler de oyunda açılabilir. Ayrıca, COD: Mobile, tam teşekküllü 100 kişilik bir savaş royası modunu kullanacak. Pubg Mobilede olduğu gibi solo, duo ve 4 kişilik modlarda oyuna girebilir.

Yalnızca Çin’de 60 milyon ön kayıt yaptığını bildirildi. Tüm ülkelerdeki ve her iki platformdaki ön kayıt sahiplerinin sayısı bulunmamakla birlikte, Mayıs ayında COD: Mobile’in Google Play Store’da 10 milyon ön kayıt yaptığını ortaya koydu.

Şimdiye kadar Tencent stüdyosu Timi tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan bu oyuna benziyor büyük bir hit olacak.