Call of Duty: Ghosts’un gösterimi söz verildiği gibi Xbox One’ın lansmanı sırasında gerçekleştirildi. Activision CEO’su Eric Hirshberg yeni Call of Duty oyununu şimdiye kadarkilerin en iyisi olarak nitelendirecek kadar iddialı.

Aslında Hirshberg iddialı olmakta hiç de haksız gözükmüyor. Activision’un yeni oyun motoru ile olağanüstü grafikler ve usta bir elden çıkmış hikaye Call of Duty: Ghosts’un elini oldukça güçlü kılıyor.

Activision ve Infinity Ward için önemli bir adım olan oyunda tamamen yeni bir deneyim sunmak hedeflenmiş. Hayaletler (Ghosts) adında küçük ancak çarpışma konusunda usta bir ekiple mücadele edeceğimiz oyunda bu defa ABD’nin çökmüş olduğu bir dönem konu alınıyor ama belirtelim bu defa farklı karakterlere değil tek bir karaktere odaklı oynanış sunuluyor. Oyunun hikayesinin ardındaki güçlü yazar ise Traffic ve Syriana gibi önemli sinema filmlerinin tanıdığımız Steve Gaghan.

Çoklu oyuncu tarafına da oldukça önem verilmiş durumda. Haritaların dinamik olacağının altı çizilirken hava koşulları, depremler ve seller oyuncuların sadece rakip oyunculara değil ortama da cidden ayak uydurmasını gerektirecek. Hatta bir odaya girip kapıyı üstten bile kilitleyebileceksiniz.
Call of Duty: Ghosts, 5 Kasım’da Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 4 ve PC platformları için satışa çıkacak. Şimdi sizleri oyun için hazırlanan harika video ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler…